poniedziałek, 6 sierpnia 2012

PORADY PRAKTYCZNE


Dla tych, którzy pierwszy raz planują morską wyprawę

Na początek szukanie kutra na którym popłyniemy i tu Internet wszystko Wam powie. Istnieją fora gdzie można poczytać opinie i znaleźć nr.telefonu, czym my na tym blogu zajmować się nie będziemy. Darłowski port posiada rozsuwany most, który jest otwierany co godzinę. Specyfikacja tego portu nakazuje nam punktualność, gdyż przez nasze spóźnienie trzeba czekać godzinę na następną okazję wyjścia w morze.
Większość jednostek serwuje rano poczęstunek, a około południa ciepły posiłek. Kawa, herbata do woli.
W czasie wędkowanie załoga patroszy na bieżąco złowione ryby.
Odpłatnie załoga zrobi nam fileta(1zł za 1sz dorsza)
Jednostka zazwyczaj ma wykupione kompleksowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jak i  licencje na wędkarski połów dorsza z kutra dla wszystkich wędkarzy.

Na rejs dobrze byłoby zabrać ze sobą;

  • W okresie zimowym ciepłe ubranie, najlepiej nieprzemakalny kombinezon i ocieplane nieprzemakalne obuwie. Rękawice i ciepła czapa. Przenikliwe zimno na morzu jest bardzo dokuczliwe i może okazać się, że więcej spędzimy czasu przy grzejniku, niż na łowieniu.
  • Okres letni, to ciepełko i prażące słońce przed którym trzeba się trochę osłonić. Czapka, laczki i letnie przewiewne ciuchy. Trzeba wziąć pod uwagę, iż wyjście w morze odbywa się przy wczesnych godzinach rannych, gdzie temperatura może być trochę niższa i tu jakiś dresik nie zaszkodzi.
  • pojemnik – lodówkę turystyczną lub plastykowe wiadro około 10 l oraz zamrożony wkład do lodówki turystycznej, a jeśli nie posiadamy to plastykową zamrożoną butelkę wody. Widziałem jak wędkarze kupują takie srebrne torby w ‘’biedronce’’ szczelnie zamykane, fajna sprawa.
  • Wędkę jeśli Państwo nie posiadacie, to można wypożyczyć na każdej łajbie która wozi wędkarzy w morze. Cena 20zł
  • Sprzętem który sami sobie chcemy kupić, zajmę się w innym poście.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza